سبک زندگی > آشپزی > خورشت کرفس
+ بیشتر

خورشت کرفس

12:08 1396/10/20 219 بازدید

خوشمزه و پرطرفدار


طرز تهیه:

خورشت کرفس دستورای مختلفی داره البته از نظر نوع چاشنی!
اول از همه بعضی ها به عنوان چاشنی داخل خورشت کرفس رب گوجه کمی می‌ریزند و رنگ آن یخورده به قرمزی می‌زند. بعضی ها آب نارنج یا آبغوره. بعضی ها لوبیا می‌ریزند مثل قورمه سبزی شود.

من برای چاشنی فصل غوره، غوره می گیرم و می جوشونم و صاف میکنم و درون فریزر بسته بندی میکنم و برای چاشنی خورشت کرفس و قورمه سبزی استفاده میکنن. اینکار باعث میشه لعاب بهتری را داشته باشید. 

دوم اینکه من برای سبزی خورشت کرفس از سبزی سرخ شده قورمه سبزی استفاده میکنم بعضی ها از برگ خود کرفس و جعفری و نعنا استفاده می کنند.

اول  از همه ساقه های کرفس را تمیز کرده و یک دست خرد کرده بعضی ها مورب و درشت تر برش می‌زنند. حالا بریزید توی روغن و 10 دقیقه بگذارید تا نرم شود.

در یک قابلمه دیگر مقداری روغن ریخته و پیاز رنده رنده شده را سرتف  داده گوشت را اضافه کرده و یک سرتف  داده زردچوبه و فلفل  و کمی دارچین و پودر سیر را اضافه کرده کرفس های تف داده شده و سبزی قورمه سبزی را اضافه و آب جوش را درون قابلمه ریخته و درب قابلمه را گذاشته تا گوشت بپزد نیم ساعت آخر پخت پوره ی غوره را اضافه کرده و می گذاریم خورشت جا بیفتد از آخر نمک خورشت را میزان کنید.
 


غلتک طرح دار
طراحی سایت . سئو . تبلیغات گوگل

آخرین مطالب منتشر شده

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
کد امنیتی به حروف کوچک و بزرگ حساس است
 
 
 
 

دکوراسیون


دسته بندی مطالب