اخبار > بین الملل > ناتو در حال تحریک روسیه برای مواجهه
+ بیشتر

ناتو در حال تحریک روسیه برای مواجهه

21:08 1395/11/28 1158 بازدید

رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از آنچه وی اقدامات تحریک آمیز ناتو خواند، این پیمان نظامی را متهم به تحریک مسکو برای ایجاد مواجهه میان طرفین کرد.


«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه امروز طی سخنانی اعلام کرد که ناتو با اعمال تحریک آمیز خود ما را وادار به مقابله می کند.

پوتین که این سخنان را در میان اعضای سرویس امنیت فدرال روسیه مطرح می کرد با اشاره به اینکه ناتو با سیاستهای خود منجر به بسته شدن دست روسیه در انجام ماموریت های خود می شود، گفت: برای این منظور، بلوک (ناتو) مانند گذشته رو به گسترش بوده است اما اکنون به نظر می رسد آنها دلایل جدی تازه ای برای توجیه گسترش بلوک خود داشته و سرعت فرآیند استقرار تسلیحات متداول و استراتژیک خود را فراتر از مرزهای کشورهای عضو افزایش داده اند.

پوتین افزود: آنها به طور مدام در حال تحریک ما برای مواجهه (با ناتو) هستند. رئیس جمهوری روسیه این اقدامات تحریک آمیز ناتو را تلاشی برای مداخله در امور داخلی و همچنین ایجاد بی ثباتی در امور اجتماعی و سیاسی کشورش دانست.

وی همچنین با انتقاد از مواضع ناتو در اجلاس سال ۲۰۱۶ این پیمان که در ورشو، پایتخت لهستان برگزار شد گفت: روسیه برای اولین بار پس از ۱۹۸۹ به عنوان تهدید اصلی علیه امنیت پیمان ناتو معرفی شد.

منبع:‌مهر


غلتک طرح دار
طراحی سایت . سئو . تبلیغات گوگل

آخرین مطالب منتشر شده

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
کد امنیتی به حروف کوچک و بزرگ حساس است
 
 
 
 

دکوراسیون


دسته بندی مطالب